افتتاح دبیرخانه کانون های اجتماع محور در منطقه 3
ایجاد شده توسط : mohammadghasemi-sh در 1398/09/05 04:07:52 ب.ظ


 

رییس اداره سلامت شهرداری منطقه 3 از افتتاح دبیرخانه کانون های اجتماع محور این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، منصور دویده با اعلام این خبر گفت: سازماندهی افراد داوطلب محلی و تشکیل کانون های اجتماع محور سلامت (CBO) نشان دهنده اعتماد مدیریت شهری به مشارکت مردمی است، کانون ها بازیگران اصلی تمرین مشارکت مدنی در سطح محلی هستند که با بهره گیری از توانایی نیروهای مردمی، فرایند مشارکت مداخله و کنترل مردمی را تسهیل کرده و تعمیق می بخشد و زمینه را برای مشارکت مردمی و اتصال بدنه مدیریت شهری با شهروندان فراهم می آورند.

وی خاطرنشان کرد: کانون های اجتماع محور سلامت عبارتند از: معلولان، سالمندان، پیشگیری از دیابت، پزشکان، جوانان، پیشگیری از استعمال دخانیات، مادر و کودک، پزشکان، خادمان سلامت مساجد و اهدا می باشد.

رییس اداره سلامت شهرداری منطقه 3 اذعان داشت: در سال 98 هر منطقه موظف است که مکانی را برای دبیرخانه کانون ها انتخاب کرده که محله زرگنده به عنوان دبیرخانه منطقه 3 مشخص شد. در این دبیرخانه که باید در آن جلسات ماهانه کانون ها با دبیران، کارشناسان مربوطه نمایندگان سازمان های دولتی و غیردولتی (NGO) ها در راستای پیشبرد اهداف برگزار شود.

دویده ابراز داشت: وجود بانک اطلاعاتی از اعضاء برنامه ها و فعالیت های کانون، اطلاعات مربوط به اعضای کانون ها، صورت جلسات گزارش ها اجرایی، برنامه ریزی های آتی، اطلاعات ذی نفعان، مشخصات سازمان های دولتی و غیردولتی و ... در این دبیرخانه به صورت بایگانی تشکیل می شود.

افتتاحیه دبیرخانه کانون های اجتماع محور سلامت در منطقه3  با حضور جلالی نماینده اداره کل سلامت، مدیر اداره سلامت و دبیران منطقه ای کانون های دهگانه سلامت محور با هدف هم اندیشی و هم افزایی فعالیت های کانون های سلامت محور محلات منطقه3 برگزار شد

.

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.