برنامه های هفته سلامت روان در منطقه 3
ایجاد شده توسط : mohammadghasemi-sh در 1398/07/15 11:56:18 ق.ظ


 

 

همزمان با هفته سلامت روان، گذر سلامت روان در بوستان ها و سرای محلات منطقه 3 برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3 ،کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی در این خصوص گفت: گذر سلامت روان شامل: برنامه های گفتگو در شهر، ایستگاه کلینیک ها و مراکز ارائه دهنده خدمات مشاوره ای و روان شناسی، برنامه های جامعه نگر در حوزه سلامت روان، گالری عکس، ایستگاه بازی و سلامت روان، اجرای دومینو است.

وی افزود: کمپین سلامت روان که بازی و نشاط، اسباب بازی های دوستار سلامت کودک، کودک بازی های بومی و محلی، جورچین و پازل) است همچنین ایستگاه هنر و سلامت روان شامل: تقاشی، تئاتر تعاملی، میز ارائه محصولات هنری و صنایع دستی، کلینیک گل و گیاه و خدمات ویژه می باشد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 3 اظهار داشت: بهداشت روان علمی است که برای بهتر زیستن و رفاه اجتماعی که تمام زوایای زندگی را در بر می گیرد.

کمالی نسب ابراز داشت: سازمان جهانی بهداشت، بهداشت روان را، قابلیت ارتباط هماهنگ با دیگران، تغییر و اصلاح محیط فردی و اجتماعی، حل تضادها و تمایلات شخصی به طور منطقی، عادلانه و مناسب تعریف کرده است.

وی افزود: بهداشت روان، دانش و هنری است که به افراد کمک می کند تابا ایجاد روش های جدید از لحاظ روانی و عاطفی بتواند با محیط خود سازگاری نموده و راه حل های مطلوب تری را برای حل مشکلاتشان انتخاب نمایند.

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 3 گفت: شعار ملی سلامت روان در سال 1398 (ارتقای سلامت روان، جامعه با نشاط است) که در این هفته اداره سلامت به صورت پهنه ای (مناطق 1، 2، 3 و 5 )از تاریخ 18 تا 24 مهر ماه به میزبانی شهرداری منطقه 5، برنامه های ویژه ای را برای شهروندان برگزار می کند که شامل، برگزاری غرفه در بوستان میعاد است که با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی، انجمن های علمی، سازمان های دولتی، NGO هاو همکاری واحدهای درون شهرداری برگزار می شود.

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.