ورود به سایت   |     |   ﺳﻪشنبه 03 اردیبهشت 1398
:: موقعیت شما: اخبار منطقه 3 < مشاهده اخبار بوستان
             
مشاور شهردار منطقه 3 در امور بانوان تاکید کرد: افزایش جلب مشارکت بانوان در فعالیت های اجتماعی
ایجاد شده توسط : Admin5ir73 در 1392/05/29 03:39:08 ب.ظ

مشاور شهردار منطقه 3 تهران  در امور بانوان در جمع مدیران محلات این منطقه بر لزوم جلب مشارکت بانوان در فعالیت های اجتماعی وگروهی تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، سهیلا خلجی در این رابطه اظهار داشت : در گذشته افراد برای رفع مشکلات به معتمدمحله و مکان هایی مثل مساجد و حسینیه ها رجوع می کردند، در صورتی که امروزه هرچه بیشتر به سمت شهرنشینی و صنعتی شدن می رویم، بافت فرهنگی
متفاوت تر می شود و  ما با این مشکل مواجه می شویم که افراد کمتر احساس تعلق اجتماعی به محله پیدا می کنند و این امر در منطقه 3 که روند نوسازی آن بیشتر می باشد  مشهودتر  است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در تلاش است تا  سرای محلات ا  به محلی  برای تشکیل گروه های اجتماعی و فرهنگی معرفی و تثبیت شود خاطر نشان کرد: باید  مشارکت شهروندان به ویژه  بانوان را به منظور توانمند سازی فکری و آگاه سازی  آنها  به عنوان عضوی از محله در فعالیت های جمعی و گروهی جلب کنیم و بدنبال راهی باشیم که  سرای محلات صرفا" محلی برای دریافت خدمات و استفاده از کلاس های آموزشی و شرکت در جشنواره ها و مسابقات نباشد.

 مشاور شهردار منطقه 3 در امور بانوان  با توجه به اهمیت پژوهش و  مطالعات پیرامون  امور بانوان منطقه افزود:  این جلسه موقعیت مناسبی بر ای آشنایی با مدیران محلات و شنیدن مشکلات و معضلات سراهای محلات برای برنامه ریزی های زیرساختی است.

وی افزود : هرنوع فعالیتی که مربوط به شهروندان است و شامل حال بانوان  باشد پیگیری می کنیم و با توجه به اینکه مشکلات سراهای محلات بیشتر در بحث مالی و نیروی انسانی است باید برنامه ها به نحوی صورت گیرد که دچار فرسایش کاری در حوزه مدیریت و کارشناسی نشویم.

در این جلسه همچنین مدیران محلات به معرفی محله، وجود امکانات  و فضاهای فرهنگی، ورزشی، مذهبی و موقعیت جغرافیایی،  پرداخته و خلاصه ای از  برنامه های در دست اجرا، نقاط قوت و ضعف فعالیت ها در محلات را ارائه کردند.

راکی مسئول دبیرخانه ستاد راهبری مشارکت های اجتماعی مدیریت محله نیز در این نشست   درباره وضعیت فعالیت سرای های محلات گفت: سطح برنامه هایی که در سرای محلات انجام می شود باید مطابق با اختیارات و امکانات سراها و مدیران محلات و ذائقه شهروندان باشد و تمام سعی ما بر این است که  شهروندان رضایت و بهره وری مناسب از برنامه ها و خدمات سراها داشته باشند.

وی ادامه داد: در بحث مدیریت محله در مرحله اول بازدید از نواحی صورت گرفت و  فعالیت ها و روند اجرای آن بررسی شد، مرحله بعدی فعالیت ها و برنامه های مدیران محلات و  طرح های اجرایی مربوط به حوزه بانوان در محلات و استفاده از نظرات کارشناسی برای رسیدن به چشم انداز مدنظر است، که بصورت مستمر در حال پیگیری است.

print
rating
  نظرات


اوقات شرعی
امروز : 3/2/1398 (هـ.ش)
برابر با 16 شعبان 1440 (هـ.ق)
اذان صبح 04:49:54
طلوع آفتاب 06:22:02
اذان ظهر 13:02:43
غروب آفتاب 19:43:59
اذان مفرب 20:01:54

طول = 51/41 و عرض =35/7