پنجشنبه 28 تیر 1397  |
 | ورود
Menu

(نمایش خبر(ادامه مطلب

تحسین بانوان "کویتی "از نخستین بوستان بانوان ایرانی
ایجاد شده توسط : ravabet در 1392/09/03 02:03:26 ب.ظ

جمعی از بانوان فرهیخته کشور کویت در بازدید از بوستان بهشت مادران ، فضا و امکانات ایجاد شده در این بوستان را تحسین کردند.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3 ، در این برنامه 11 نفر از بانوان فعال در عرصه های اجتماعی ، فرهنگی ، هنری و... به منظور آشنایی با فعالیت های صورت گرفته در حوزه زنان ، از نخستین بوستان ویژه بانوان در تهران و از امکانات این مجموعه شامل کتابخانه ،تندیس مادر ،استخر و سالن بدنسازی در حال احداث بازدید کردند.

دکتر "خدیجه المهمید" نویسنده و روزنامه نگار کشور کویت طی بازدید از این مرکز با اشاره به اینکه احداث این بوستان نشان دهنده میزان بالای توجه مدیریت شهر تهران به بانوان است تصریح کرد: در این بوستان امکانات متنوعی  برای تامین نیازهای سلامت بانوان در نظر گرفته شده است ضمن اینکه ترکیب بندی بسیار زیبایی از نظر نوع چیدمان  ،رنگ ها و درختان در این محل وجود دارد.

"سکینه الکوت "نقاش و هنرمند کویتی نیز احداث بوستان ویژه بانوان در شهر تهران را بسیار تحسین و از حضور خود در این محل ابراز خوشحالی کرد و افزود:  این بوستان زیبا و پاکیزه می تواند  الهام بخش نقاشی های بسیار زیبایی باشد.

وی همچنین از اینکه تمام امور این بوستان توسط خود آنها انجام می شود ابراز خرسندی کرد و گفت : بی شک پس از بازگشت به کشورم  از دوستان و همکارانم دعوت می کنم تا از این بوستان و تلاش و هنر بانوان ایرانی بازدید کنند.

گفتنی است در خاتمه  این بازدید دیوان نفیس حافظ با ترجمه انگلیسی به میهمانان اهدا شد.

شایان ذکر است بوستان بهشت مادران به عنوان نخستین بوستان ویژه بانوان در مساحتی بالغ بر 20 هکتار در بزرگراه رسالت ، ورودی بزرگراه حقانی ، خیابان کاویان غربی قرار دارد و دارای امکاناتی از قبیل خانه سلامت ، مجموعه ورزشی سرپوشیده ،خانه فرهنگ ،خانه اسباب بازی ، کتابخانه ،مرکز گل و گیاه ،گلخانه،بوفه و رستوران ،نمازخانه ،میزهای شطرنج و پینگ پنگ ،وسایل تندرستی ،آلاچیق ،زمین بازی کودکان ،دستگاههای ورزشی ،زمین اسکیت و... است و همه روزه به جز ایام تعطیل رسمی و جمعه ها مخصوص بانوان است و در روزهای تعطیل نیز به خانواده ها اختصاص دارد.

print
rating
  نظرات

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج