بازدید شهردار منطقه 3 از مخزن و سامانه آبرسانی اضطراری محله زرگنده
ایجاد شده توسط : ravabet در 1397/09/12 12:27:11 ب.ظ


مصطفی سلیمی شهردار منطقه 3 از مخزن و سامانه آبرسانی اضطراری در محله زرگنده که برای شرایط اضطراری افتتاح شده بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، این مخزن با ظرفیت 100 هزار لیتر برای شرایط خاص مانند وقوع بلایای طبیعی در محل پست امداد زرگنده شرکت آب و فاضلاب منطقه یک تهران طراحی و ساخته شده است.

 این مخزن طراحی پیشرفته و خاص دارد و می‌تواند در شرایط بحرانی به مدت سه روز متوالی برای 33 هزار نفر آب مورد نیاز روزانه و به ازای هر نفر 3 لیتر در روز را تأمین کند. در ساخت این مخزن از لوله چدن داکتیل با قطر 2 هزار میلی متر ساخته شده است و تمامی لوله و اتصالات آن ضد زلزله است.

این مخزن می‌تواند آب شرب با کیفیت را در شرایط سخت در اختیار شهروندان قرار دهد، مجموعه مخزن و سامانه آبرسانی اضطراری شامل بخش‌های مختلفی از جمله بدنه اصلی مخزن در پوشش‌های کپسولی طرفین، فلنت‌های ورود و برداشت آب، شیر قطع و وصل سه حالته با کنترل ورود و خروج آب بایپس، شیرهای برداشت آب به صورت برقی با قابلیت استفاده برق و موتور برق شیرهای برداشت دستی بدون  استفاده از برق، دستگاه دسته‌بندی و کمپرسور مربوط به توزیع آب، دستگاه دیزل ژنراتور، اتاق دسته‌بندی آب و اتاق کنترل مخازن تاشو 10 هزار لیتری جهت توزیع آب از مشخصات مخزن آبرسانی اضطراری شهر تهران است.

 این مخازن مجهز به شیرهای خودکار قطع‌شونده است و در صورتی که در خروجی مخزن تغییرات ناگهانی سرعت و فشار اتفاق بیافتد شیرهای مربوطه به سرعت خودکار بسته و حجم ذخیره بدون تلف شدن در درون مخزن باقی می‌ماند و بعد از بازگشت فشار شبکه به حالت عادی و شیرهای مربوطه به صورت خودکار باز و در حالت عادی قرار می‌گیرد.

تامین آب شرب سالم و بهداشتی در سه روز اولیه وقوع زلزله مخرب در تهران از جمله دغدغه های مدیران و مسئولین شهر تهران می باشد و شرکت آب و فاضلاب به عنوان متولی تامین و توزیع آب شرب پایتخت با همکاری شهرداری تهران پروژه ساخت و راه اندازی مخازن اضطراری آب شرب در محلات مختلف شهری را طراحی و اجرا نموده است که در این راستا شهرداری منطقه 3 و آب و فاضلاب منطقه یک، مخزن اضطراری آب شرب تهران را در محله  زرگنده احداث شد.

شهردار منطقه 3 در این بازدید دو ساعته از قسمت های مختلف و سیستم گردش کاری این مخزن و سامانه آبرسانی اضطراری دیدار کرد.

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

درباره ما

ساختمان مرکزی : تهران-خیابان شریعتی-پایین تر از حسینیه ارشاد

ساختمان شماره دو : تهران-خیابان شریعتی-پایین تر از حسینیه ارشاد

تلفن: 96013000 -96013001

راهنمای طبقاتی ساختمان منطقه

ساختمان شماره 1
ساختمان شماره 2

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه 3 می باشد