دوشنبه 28 خرداد 1397  |
 | ورود
Menu

محله امانیه

پرتال محله امانیه

محله امانیه

خصوصیات منحصر به این محله


هم اکنون تعداد زیادی برج و مراکز تجاری در این محله ساخته شده است که منجر به توسعه اقتصادی و تجاری محله شده است. از طرفی تعداد زیاد سفارتخانه چهره محله را تبدیل به محله ای بین المللی نموده است که تعداد قابل توجهی از شخصیتهای سیاسی و بین المللی را به این محله کشانده است.
از ویژگی های این محله حضور خیرین محله ای است که به صورت سازماندهی شده در قالب انجمن خیرین مدرسه ساز در سطح شهر تهران و کشور فعالیت دارند.
ساکنین این محله را اغلب اقشار باسواد و تحصیلکرده شامل می شوند و کمتر ساکنی را می توانیم در این محله پیدا کنیم که فاقد مقام علمی باشند.
نجم آبادی در رابطه با سکونت خانواده های قدیم در محله امانیه می گوید: اینکه چه خانواده هایی در گذشته در این محله زندگی می کردند چندان روشن و شفاف نیست. خانواده امان پور بین خیابان آفریقا و ولیعصر زندگی می کردند. ب هر حال این محله خیلی قدیمی و دارای افراد بومی نیست. این محله در سالهای 1335 به بعد توسعه یافته است و توسعه است محله مصادف با ساخت بزرگراه مدرس به مناسبت برگزاری مسابقات آسیایی در آن زمان بوده است.
از ویژگی های کنونی این منطقه وجود ترافیک گسترده در خیابان آفریقا و عدم همبستگی اجتماعی میان ساکنین محله می باشد. یکی از دلایل عمده این عدم همبستگی گستردگی مکانهای تجاری و وجود سفارتخانه ها در این محله می باشد. ضعف زیر ساخت ها اجتماعی و فرهنگی در محله شامل عدم وجود کتابخانه ها، باشگاههای ورزشی دولتی، خانه سلامت، سرای محله و ..... می باشد (مصاحبه با نجم آبادی، 1388)

مشخصات محله امانیه

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج